Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Lampki biurkowe wysokiej klasy LED z filtrami chroniącymi wzrok , do długiej pracy z komputerem lub książką, dla dzieci i dorosłych.

 

Wysokiej klasy lampki LED na biurko, do pracy z książką i na komputerze, z filtrami chroniącymi wzrok, dzięki którym nawet długa praca nie będzie powodowała zaczerwienionych oczu i bólu głowy. Odpowiednio dobrana lampka biurkowa, to niezbędne wyposażenie w domu i w biurze.

Oświetlenie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Bardzo ważne jest aby lampy dobierać starannie do różnych pomieszczeń.

Źle dopasowane światło ma wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie naszych oczu. Dzieci w wieku szkolnym spędzają przy biurku odrabiając lekcje czytając i korzystając z komputera bardzo dużo czasu, dlatego nieodpowiednio dobrane oświetlenie biurka naszego i dziecka odbije się zarówno na jego zdrowiu jak i na wynikach w nauce.

Jak dobrze dobrać oświetlenie do biurka dziecka ?

Jeżeli dziecko garbi się przy odrabianiu lekcji oznacza to, że żarówka w lampce jest za słaba. Miejsce do nauki najlepiej oświetlić LAMPKĄ BIURKOWĄ Z REGULOWANYM RAMIENIEM, dzięki czemu w każdej chwili można zmienić kąt i kierunek padania światła z lampki. 

Jeżeli dziecko jest praworęczne lampka powinna stać po lewej stronie biurka, a przestrzeń między oświetlanym miejscem  a lampką nie powinna być większa niż 35 cm, co powoduje brak męczenia się wzroku. Jeżeli jest leworęczne lampkę stawiamy po prawej stronie.

Lampka na biurko powinna być lekka, aby dziecko mogło ją w każdej chwili przestawić i ustawić odpowiedni kąt świecenia. 

Lampka biurkowa dla dzieci powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale nie można zapomnieć również o wyglądzie lamki.  Wybierając lampkę nie możemy pominąć wyboru dziecka i wystroju pokoju, jednak szczególnie odradzamy lampki wzorzyste, lampki nocne o kolorowych kloszach ponieważ będą  dekoncentrować naszego ucznia i nie będą dawać odpowiedniego źródła światła.

Co jest ważne w oświetleniu biurkowym do pracy i nauki?

Najlepiej pracuje nam się przy naturalnym oświetleniu, dlatego biurko zazwyczaj ustawiamy jak najbliżej okna. Ale korzystanie wyłącznie ze światła słonecznego nie jest możliwe, kiedy pracujemy lub dziecko odrabia lekcje do późna. 

Musimy zadbać aby lampka na biurko emitowała światło pobudzające do pracy i nauki.

Białe światło LED o chłodnej temperaturze barwowej, zawierające dużo składnika niebieskiego, sprzyja koncentracji i pomaga się skupić, dlatego żarówka emitująca właśnie takie światło będzie najlepszym wyborem do oświetlenia biurka.

Ciepłe światło ułatwia relaks i działa wyciszająco, stąd też lepiej sprawdzi się ono w przypadku sypialni lub salonu.

Oczywiście nie zapominamy o oszczędnościach, które dają nam nowoczesne lampy LED zużywają znacznie mniej energii elektrycznej i mają długi czas pracy.

Polecamy WYSOKIEJ KLASY LAMPKI LED Z FILTREM CHRONIĄCYM

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl