do kasy suma: 0,00 zł

Kule solarne do ogrodu klasyczna ozdoba i oszczędności.

Kule solarne do ogrodu klasyczna ozdoba i oszczędności.

Kula jest nieśmiertelnym klasykiem designerskim. Zewnętrzne kule świetlne łączą ponadczasowy piękny wygląd z wysoką wartością praktyczną. Modele solarne mają też przewagę, że nie wymagają dodatkowych podłączeń, można je umieścić nawet w najdalszej części ogrodu. Jednak, aby takie oświetlenie działało prawidłowo, potrzebuje słońca i elementów znajdujących się w lampie: baterii, modułu słonecznego, a także efektu fotowoltaicznego. Oświetlenie solarne jest zarówno praktyczne, jak i przyjazne dla środowiska. Postawienie kilkunastu takich lamp po obu stronach wzdłuż ogrodowej alejki lub wokół tarasu zapewni fantastyczny efekt wizualny. Oświetlenie solarne oszczędzi męczącej i kosztownej instalacji przewodów elektrycznych. Należy jednak pamiętać, że oświetlenie solarne ogrodowe musi być odpowiednio chronione przed wilgocią, mrozem i innymi czynnikami pogodowymi. Stopień ochrony można rozpoznać za pomocą oznaczenia ochrony IP lampy. Kula świetlna o stopniu ochrony IP44 jest zabezpieczona przed wnikaniem ciał obcych o średnicy 1 mm i większych oraz przed bryzgami wody, oznaczenie IP45 wskazuje ochronę przed większymi strumieniami wody. To zapewne najpopularniejsze lampy ogrodowe i trudno się dziwić. Białe kule prezentują się efektownie tak za dnia, jak i w nocy. Zdobią i oświetlają otoczenie.  Z pewnością zapragniesz mieć je w swoim ogrodzie, by cieszyły Twoje oko i Twoich bliskich. Możesz wybierać spośród kilku rozmiarów naszych kul solarnych LED i tworzyć z nich efektowne instalacje, wykorzystanie kul zależy tylko od Twojej wyobraźni. Posiadamy w naszej ofercie kule solarne RGB co znaczy że świecą nie tylko światłem białym, ale też czerwonym, zielonym i niebieskim. Jest to też doskonały pomysł na wyjątkowy prezent. 

O popularności kul ogrodowych przesądzają nie tylko ich walory wizualne - choć te są niezaprzeczalne. Oświetlenie to ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Nie żółkną pod wpływem słońca, co wynika z użycia wysokiej jakości tworzywa. 
  • Są odporne na działanie deszczu, śniegu i duże różnice temperatur. Nie trzeba ich chować na zimę. co sprawi, że Twój ogród w porze jesienno - zimowej również będzie wyglądał cudownie.
  • Są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • W przeciwieństwie do zwykłych lamp nie rdzewieją.
  • Są dostępne w wielu rozmiarach, a także formach - wcale nie muszą mieć kształt kuli, choć ten jest wiodący.
  • Decydując się na kule ogrodowe, masz wybór między lampami solarnymi i zasilanymi sieciowo. Modele solarne mają przewagę, że nie wymagają dodatkowych podłączeń. Podczas dnia, moduł pochłania światło słoneczne i przetwarza je w energię, dzięki wykorzystaniu efektu fotowoltaicznego. Wytworzona energia magazynuje się w akumulatorze i czeka na zapadnięcie zmroku – wtedy lampy solarne w ogrodzie zaczynają świecić.

Kule solarne sprawdzą się jako dekoracyjne i praktyczne oświetlenie wejścia domu, wjazdu do garażu, ogrodu czy tarasu. Idealnie podkreślą atmosferę ogrodu oraz wniosą do otoczenia domu niepowtarzalny, tajemniczy klimat, dzięki niezwykłej grze świateł i cieni. Z powodzeniem możesz je wykorzystać do podkreślenia elementów małej architektury ogrodowej oczek wodnych, basenu oraz jako uzupełnienie kompozycji roślinnych. 

Duży wybór kul solarnych znajdziesz na naszej stronie w zakładce ogród - oświetlenie. Zapraszamy do kontaktu chętnie pomożemy w doborze oświetlenia.

 

 

nia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl