do kasy suma: 0,00 zł

Dobry wybór grilla to smak i oszczędności ciąg dalszy

Dobry wybór grilla to smak i oszczędności ciąg dalszy

Zaczniemy od grilli murowanych są zasadniczo opalane węglem lub drewnem. Różnią się od klasycznych przede wszystkim rozmiarem tego- grilla nie przeniesiesz i nie przewieziesz.

Wybór miejsca jest dość istotną kwestią, gdyż będzie on stanowił integralną część całego ogrodu i wtapiał się w całość aranżacji. Jeżeli decydujemy się na takiego grilla dobrym pomysłem jest połączenie go z wędzarką, wtedy opalając go drewnem można wędzić kiełbasę lub inne mięsiwa. Grille murowane wykonuje się zazwyczaj z cementu jako spoiwa i kamieni lub cegieł, a także żeliwnego bądź stalowego rusztu (oczywiście ze stali nierdzewnej). Na rynku dostępne są również prefabrykowane grille betonowe, które można znaleźć w marketach budowlanych.

Alternatywy dla grilla.

Patelnie grillowe - ale czy maja coś z grilla, a potrawy będą pachnieć dymem - nie.

Drugą są kociołki żeliwne, które można wstawiać lub podwieszać nad ogniskiem. Pamiętam z czasów dzieciństwa mieszkając na podkarpaciu robione w kociołku "duszonki".

Polecam cudowne danie, pachnie i smakuje niesamowicie a tu przepis mojej ciotki ze Szczawnicy: kociołek wykładamy liśćmi kapusty, warzywa: pietruszkę, marchew, cebulę, ziemniaki, kroimy w kostkę , kapustę w piórka do tego wszystkiego wędzony boczek, kiełbasa, może być też dodana karkówka - wszystko kroimy w kostkę. Zaczynamy układać warstwy warzywa, mięsiwo i kapusta i tak aż do wyczerpania produktów. Warstwy możemy lekko posolić i popieprzyć dodać czosnek posypać kminkiem. Wierzch przykrywamy liśćmi kapusty, nakładamy pokrywę kociołka i do ogniska, za chwilę będzie unosił się cudowny zapach potrawy. 

  

Trzecim są różnego rodzaju ruszty żeliwne, płyty żeliwne, palenisko - grille wiszące na trójnogach, które podwiesza się nad ogniskiem lub paleniskiem.

I czas na podsumowanie. 

Biorąc pod uwagę powyższe zebrane informacje nadal uważam iż najlepszym i najsmaczniejszym rozwiązaniem jest grill węglowy, ewentualnie podwieszane rożna nad ogniskiem lub gar na "duszonki" - ale to opcja raz na jakiś czas.

Porządny żeliwny grill ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny, zwłaszcza jeśli posiada dodatkowe udogodnienia, a nic nie zastąpi prawdziwego klimatu grillowania oraz smaku jaki nadaje potrawom dym z grilla. Smak grillowanych potraw osmolonych dymem , możemy jedynie uzyskać paląc węglem drzewnym lub brykietem.

Rozpalanie grilla to rytuał, a widok rozżarzonych węglików powód do dumy warty cierpliwości przy rozpalaniu.

Mając własny ogród bardzo dobrym rozwiązaniem jest samodzielnie zbudowany grill, który będzie stanowił ważny element wystroju ogrodu.

Ale oczywiście droga jest wolna do wyboru jaki chcemy taki kupimy. Ostatecznie i tak chodzi przede wszystkim o dobre jedzenie i czas spędzony w gronie najbliższych i przyjaciół. Klimat grillowania zależy od nas. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl